To-träffar 2015

I år har 125 st. deltagit i torsdagstävlingarna ett snitt på 21 st

 

Torsdagstävling Nr1 den 2:a juli (Bruna Dörren)

Placering   Namn     Poäng
1   Folke Boberg   18
2   Peter Genstrand   14
3   Mats Raunås   12
4   Ove Redner   12
5   Lars-Åke Karlsson   11
6   Robert Edfeldt   11
7   Päivi Jattu   11
8   Lena Rosengren   9
9   Jan-Åke Dahlgren   8
10   Jan-Erik Rosengren   8
11   Leif Lennhede   8
12   Ludde Lundin   7
13   Bengt Andersson   7
14   Elsa Johansson   7
15   Ingela R     6

 

Torsdagstävling nr 2 den 9:e juli (Ljugarns strandcafé)

Placering   Namn   Poäng
1   Robert Edfeldt   16
2   Nils Rutlin   14
3   Bengt Andersson   14
4   Peter Genstrand   13
5   Mattias Stenman   13
6   Jan-Erik Rosengren   13
7   Leif Lennhede   13
8   Mats Raunås   12
9   Folke Boberg   12
10   Mats Stengård   12
11   Jan-Åke Dahlgren   11
12   Ove Redner   10
13   Rigmor Rutlin   10
14   Ronny Hallbom   9
15   Lars-Åke Karlsson   9
16   Göran Ek   7
17   Magnus Östergren   6
18   Lena Rosengren   6
19   Kerstin Casby   5

 

Torsdagstävling nr 3 den 16:e juli (Smakrike)

Placering   Namn   Poäng
1   Lotta Kjellsten   17
2   Mallo Vesterlund   17
3   Peder Hägg   15
4   Kerstin Wallin   15
5   Peter Genstrand   15
6   Robert Edfeldt   15
7   Martin Kullåker   14
8   Tomas Boström   13
9   Peter Grahm   13
10   Mats Raunås   13
11   Rickard Olsson   13
12   Jan-Erik Rosengren   13
13   Anders Gustafsson   12
14   Leif Bengtsson   12
15   Bengt Andersson   12
16   Rigmor Rutlin   12
17   Ronny Hallbom   11
18   Nils Rutlin   11
19   Leif Lennhede   11
20   Lars-Åke Karlssson   10
21   Stefan Vesterlund   10
22   Göran Ek   8
23   Ove Redner   8
24   Love Genberg   8
25   Klas-s Söderberg   6
26   Magnus Östergren   5
27   Mikael Håkansson   4
28   Lena Rosengren   4

  

Torsdagstävling nr 4 den 23:e juli (Pighuset)

Placering   Namn   Poäng
1   Peter Linden   20
2   Rigmor Rutlin   20
3   Lars-Åke Karlsson   17
4   Elaine Junevik   16
5   Jan-Åke Dahlgren   14
6   Tony Sun   14
7   Kerstin Wallin   13
8   Jan-Erik Rosengren   12
9   Folke Boberg   12
10   Robert Edfeldt   11
11   Mats Stengård   11
12   Mallo Vesterlund   11
13   Mats Såvström   10
14   Annika Linden   10
15   Stefan Vesterlund   9
16   L-Å Good   8
17   Leif Lennhede   8
18   Frida Wallin   8
19   Ronny Hallbom   7
20   Bengt Wiscent   6
21   Ove Redner   6
22   Lena Rosengren   6
23   Göran Ek   5
24   Roland Hallberg   5
25   Kerstin Casby   2

 

Torsdagstävling nr 5 den 30:e juli (Lövängen)

 

Placering   Namn      Poäng
1   Elsa Johansson   17
2   Jan-Erik Ropsengren     15
3   Folke Boberg     15
4   IL Schmith     13
5   Mallo Vesterlund     13
6   Gustav Nygren     12
7   Rolf Sandström     11
8   Mikael Häkansson     11
9   Göran Ek     11
10   Mats Säfström     11
11   Stefan Vesterlund     11
12   Sven Holmlund     10
13   Bengt Andersson     10
14   Frida Wallin     10
15   Birgitta Andersson     7
16   Lena Rosengren     7
17   Kent R     6
18   Ronny Hallbom     5
19   Ove Redner     5

 

Torsdagstävling nr 6 den 6:e augusti - Bysen (Ardrebo)

 

Placering   Namn      Poäng
1   Bengt Andersson   19
2   Folke Boberg   19
3   Ove Redner   17
4   Rigmor Rutlin   16
5   Mallo Vesterlund   15
6   Rommy Hallbom   13
7   Nils Rutlin   13
8   Leif Lennhede   13
9   Jan-Erik Rosengren   12
10   Mats Säfström   12
11   Stefan Vesterlund   11
12   Mona Bruzell   10
13   Elsa Johansson   10
14   Bengt Bruzell   9
15   Roland Hallberg   9
16   Ludde Lundin   8
17   Ib Schmidt   8
18   Lars-Åke Dahlgren   7
19   Simon Vesterlund   6